Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

statistika hráčů VFC

tabulka

rozpis zápasů VFC

 

V ročníku 2008/2009 po play-off 
- konečné 4.místo

   PLAY-OFF - SEMIFINALE: VFC x NADĚJE

1.3.2009
- 19,00h

Virtual FC - Dražice FC
14. kolo

konečný stav/poločas:

11:1 /5:0

průběh zápasu:

VÝHRA O ŠANCI  ….

Ve 14. kole jsme nastoupili k poslednímu zápasu základní části okresní soutěže proti poslednímu týmu tabulky. Soupeř přijel v poměrně hojném počtu, ale ani to nezměnilo předpokládaný obraz hry. Po většinu času jsme útočili a soupeř bránil.
Přes důležitost výsledku jsme byli poměrně v klidu, případný postup už nebyl jen v našich rukách. A když jsme dali první a druhý gol, v klidu jsme kontrolovali zápas. Připravili jsme si řadu šancí, některé jsme zahazovali přílišnou kombinací na úkor efektivní střelby! Ale i tak první poločas skončil 5:0.
Ve druhém poločase jsme už jen přidávali do sítě poměrně odevzdaného soupeře další góly, až se konečné skóre ustálilo na stavu 11:1. Pak jsme už jen mohli čekat na výsledek následujícího zápasu Naděje FC - Hirošima Hadr, který nakonec výhrou Nadějí rozhodl o našem postupu do play-off. Bylo to se štěstím a naposlední chvíli.

sestava - nominace VFC

Rybák Rich./ Král, , Kačer, Rybák Rob., Chotovinský
/ Petřík l., Sedlák - Štiak, , Vachuta, Čech

branky/asistence:Sedlák 4x, Čech 3x, Petřík 2x, Chotovinský, Král
průběh zápasu:7:0, 7:1, 11:1
žluté karty:-
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Fiala


21.2.2009
- 20,00h
 1. FC Křivánek - Virtual FC
13. kolo
konečný stav/poločas:

2:4 /0:2

průběh zápasu:

 

 

KONEČNĚ VÝHRA  ….

 

Ve 13. kole jsme se potkali s 1.FC Křivánek. Soupeř je ze spodní části tabulky, my si ovšem nemůžeme dovolit podceňovat nikoho. To se také nakonec potvrdilo v druhé půli.
Přes početnou marodku jsme do haly v Chotovinávh nakonec dorazili v obvyklém počtu. Premiéru v sestavě a ve hře si odbyl Petr Kostlán. Zápas jsme začali s vědomím, že přímý vliv na boj o play-off jsme ztratili v předchozích kolech, tak jsme chtěli alespoň udělat body a zahrát si. Od začátku jsme se tlačili na bránu soupeře a dařilo se nám jí ohrožovat. Brankař soupeře předvedl několik pěkných zákroků. Do poločasu jsme goly Štiaka a Petříka vedli 0:2 a několik velkých šancí jsme zahodili (min. 6).

Do druhé půle jsme asi vstoupili s vědomím, že je po všem a že se nic už nestane. Vše co bylo na naší hře dobré, bylo zapomenuto. Bez pohybu, bez zápalu a nasazení. Soupeř dlouho nečekal, jestli se vzpamatujeme a rychlým golem snížil na 1:2. Přes time-out jsme na hře nic extra nezlepšili a po další obranné "sochařině" jsme dostali zaslouženě gol na 2:2. A to při naší formě z poslední doby nevypadalo dobře. Nakonec jsme se trochu zvedli, soupeře zatlačili, ale ten stejně hrozil z rychlých protiútoků. Vše zařídil zkušený Rybák (robert), který poměrně chladnokrevně proměnil šanci na 2:3. Při poměru faulů 5:5 jsme ještě 2. minuty před koncem proměnili dlouhou penaltu. Asi to nebylo o kráse, ale konečně plné body.
V posledním kole přivítáme doma poslední Dražice a pokusíme se opět plně bodovat ...


         

sestava - nominace VFC

Rybák Rich./ Král, , Vachuta, Kačer, Rybák Rob.,
/ Petřík l., Sedlák - Štiak, Chotovinský, Kostlán

branky/asistence:štiak. petřík, rybák robert, vachuta
průběh zápasu:0:2, 2:2, 2:4
žluté karty:-
vyloučení:-
rozhodčí:Kromka, Pinc


15.2.2009
- 19,00h
 Virtual FC - Naděje FC
12. kolo
konečný stav/poločas:

2:4 /0:0

průběh zápasu:

 

 

DALŠÍ PORÁŽKA ….

 

Ani v pátém odvetném zápase jsme nevyhráli. Třetí porážka v řadě. Těch titulků na článek by mohlo být více.

Fakta: v brance nahradil zraněného domacího brankaře Brože -  Rybák. Jak my, tak hráči z Čekanic celý první poločas pozorně bránili a čekali na chybu soupeře. My jsme se pokoušeli i o hru dopředu. Chybu jsme jako první udělali v obraně my. Na začátku druhé půle, po první osobní hrubé chybě skóroval Fiala. Na to jsme odpověděli dvojicí Petřík – Štiak, vyrovnávací brankou na 1:1.

V 15. minutě odpískal rozhodčí Křížovský penaltu po faulu Bednáře na Sedláka. Následnou inzultaci rozhodčího Bednářem nebudeme komentovat. Nechtěli jsme vyhrát kontumačně, i když by bylo vše podle pravidel.

Kačerem proměněnou penaltu na 2:1 pro nás, následovali dvě hrubé individuální chyby v obraně a obrat na 2:3. Pak hostující golman Kvěch potvrdil roli nejlépe vykopávajícího brankáře v soutěži a při pokusu o naše vytažení golmana, skoroval na konečných 2:4.

Z naší strany další nezvládnutý zápas. Nedůsledné bránění, hra bez zodpovědnosti a naprostý nezájem o konečný výsledek zapřičinil, že jsme zřejmě definitivně vyřazeni z bojů o play-off.
         

sestava - nominace VFC

Rybák Rich./ Král, , švec, Vachuta, Kačer, Rybák Rob.,
/ Petřík l., Sedlák - Štiak, Chotovinský

branky/asistence:štiak. kačer
průběh zápasu:0:1, 1:1, 2:1, 2:4
žluté karty:2x
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Fiala

8.2.2009
- 19,00h
 PEDROS - Virtual FC
11. kolo
konečný stav/poločas:

3:1 /1:1

průběh zápasu:

 

 

ANI DRUHÝ POKUS NEVYŠEL ….

 

V neděli jsme se v 11. kole utkali s teamem Pedros B, kde nastoupilo 5 hráčů základní sestavy z pátečního utkání 2. ligy, plus další člen základní sestavy Císař, doplněni o výborného Kolacího a samozřejmě kapitána Bedriho. V brance stál jeden ze dvou brankařů Pedros A – Křehlík.

Začali jsme pro nás jediným možným způsobem a to pozornou obranou. Pedros od začátku logicky více drželi míč a trpělivou kombinací se snažili zdolat naší branku. Kapitulovali jsme v 18. minutě, kdy Císař prostřelil záhadně zeď a golman Brož neměl šanci zasáhnout. První chyba. Dokázali jsme odpovědět a za 4 minuty po výhozu Brože, vyrovnal hlavou na 1:1 Král. Tímto výsledkem skončil i první poločas.


Druhou půlku jsem začali trochu aktivněji s cílem nedostat se pod velký tlak a držet střelecké hvězdy Pedros dále od naší branky. Zdálo se, že herní projev Pedros zaznamenal útlum a vše vypadalo nadějně – bod byl poměrně blízko. Ovšem pak hráči zahráli svojí oblíbenou hru bez golmana a po 30 vteřinách této hry, asi 7 minut do konce se štěstím skoroval Prokeš. Když jsme ještě ke konci špatným střídáním hráli půl minuty ve třech, skoroval osamocený Prokeš po třetí.


Škoda dobře rozehraného utkání, škoda že se hráči Pedros v takto skvělé sestavě sešli v této sezoně teprve podruhé a pokaždé právě proti nám. Ale to je výhoda A a B týmů, je to prostě fakt. Nezbývá nám, než zbývající zápasy vyhrávat a čekat na zaváhání některého ze soupeřů nad námi. Situace je vážná, ale šance na postup do play-off ještě existuje.


V následujícím kole se v neděli od 19h utkáme se součastným leadrem tabulky, teamem Naděje FC, se kterými jsme v prvním utkání remizovali 2:2. 


komentář k utkání soupeře:  
http://www.k-pedros.cz/clanky/08-09-b-tym-11.kolo        


         

sestava - nominace VFC

Brož/ Král, Toncar, Chotovinský, Vachuta
/ Petřík l., Sedlák - Čech, Tomeček, Fák

branky/asistence:Král
průběh zápasu:1:1, 1:1, 1:3
žluté karty:-
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Fiala

1.2.2009
- 20,00h
 Hirošima Hadr - Virtual FC
10. kolo
konečný stav/poločas:

7:4 /0:1

průběh zápasu:

 

 

PO CHYBÁCH PŘIŠLA PROHRA ...    

V neděli večer jsme se v SU hráli zápas 10. kola proti Hirošima Hadr. V první půlce zápasu vše probíhalo podle zaběhlého scénáře, spolehlivý Mirda, zvládnuté bránění a sem tam nějaký brejk vpřed. Navíc od cca 18. minuty vedení 0:1, díky přesné trefě Primase, po nezjišté nahrávce od Sedláka.
A právě Sedlák přidal na začátku druhé půle další branku, my vedli 0:2 a byli připraveni kontrolovat průběh zápasu. Pak však přišla velice zbytečná chyba našeho jinak výborného golmana, kterou hosté potrestali Palmou a bylo 1:2. Od této chvíle se začalo hrát úplně „nové“ utkání, které se muselo přítomným divákům líbit. Skóre se začalo měnit jak na houpačce na obou stranách. Hirošima pochopitelně zvýšila svoje úsilí což vyústilo v její vedení 3:2. Naštěstí okamžitě srovnal před brankou soupeře důrazný Petřík na 3:3. Za nedlouho nato náš nejlepší hráč Sedlák po individuální akci opět přiklonil vedení na naší stranu 3:4. To jsme bohužel neudrželi ani minutu. Hirošima vybojovala na půlce po velice, velice důrazném ataku míč a rychlou kombinací srovnala do prázdné brány na 4:4. V tu chvíli zápas gradoval. Ovšem v náš neprospěch, laciná branka na 5:4 pro Hirošimu. Následný pokus o power play z naší strany nevyšel a Hirošima 2x uklidila míč do naší brány. 7:4 konec.                      

sestava - nominace VFC

Brož/ Král, Kačer, Švec, Primas, Rybák Rich
/ Petřík l., Sedlák - Chotovinský, Čech

branky/asistence:Primas, Sedlák 2x, Petřík
průběh zápasu:0:2, 3:2, 3:4, 7:4
žluté karty:-
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Fiala

21.1.2009
- 20,30h
 Virtual FC - Sparta Club
9. kolo
konečný stav/poločas:

1:1 /1:0

průběh zápasu:

 

 

KVALITNÍ ZÁPAS, KVALITNÍ BRANKAŘI ... 

   V devátem kole nás čekal zápas s první Spartou, která vedla o skore. Oba soupeři od začátku pozorně bránili, o poznání více měli na nohou míč hráči Sparty. Trpělivě kombinovali a kolmou přihrávkou hledali ve předu Elsnera a Širokého. Nám se dařilo hráče dobře hlídat a po odebrání balonu založit rychlý protiútok. Ovšem v přečíslení jsme selhali ve finální přihrávce. Když jsme se k zakončení dostali, stál v brance výborný Dařena. Na druhé straně zase šance Sparty likvidoval úspěšně Brož. Až těsně před koncem poločasu to vyšlo. Chotovinský na polovině vypíchl míč, vyrazil dopředu a před brankou našel volného Rybáka Richarda, který zakončil gólem. 1:0.
Druhá polovina začala z naší strany pasivněji. Pomaleji jsme se pohybovali a hlavně útočníci nebránili dobře. Nepodporovali obránce a soupeř se dostával blíže k brance Mirdy Brože. Sparta se logicky ještě více tlačila na naší polovinu a my jsme mohli vyčkávat na chybu. Opět jsme rychlé protiútoky ale neřešili dobře, nebo zasahoval brankař Dařena. I Sparta si ale vytvořila několik šancí, míč dokonce poskakoval za Brožem na čáře a Široký ho poslal z boku do tyče. V této fázi zápasu jsme nasbírali 8 minut do konce zápasu 5 faulů a zejména rozhodčí Fiala dva fauly neposoudil správně. A přišel trest. 2 minuty dokonce, při posledním tlaku Sparty atakoval Vachuta nesmyslně obránce Sparty, který na vlastní polovině dobíhal míč k autové čáře. Dlouhou penaltu s přehledem proměnil Elsner a bylo 1:1.
Hrál se výbornej zápas, ve slušném tempu, bez zbytečných emocí.

                     

sestava - nominace VFC

Brož/ Král, Kačer, Švec, Primas, Toncar
/ Petřík l., Vachuta - Chotovinský, Rybák Rich

branky/asistence:Rybák Richard
průběh zápasu:1:0, 1:1,
žluté karty:-
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Fiala

14.1.2009
- 20,30h
 Ajax Sojčák - Virtual FC 
8. kolo
konečný stav/poločas:

2:2 /1:0

průběh zápasu:

 

 

PEVNÁ OBRANA SOUPEŘE ... 

   Prvně by jsme chtěli poděkovat Ajaxu za přeložení zápasu, které nám umožnilo hrát ve slušné sestavě (jinak by chyběla polovina teamu).
Zápas začal z obou stran vlažně. Soupeř stál na své polovině a čekal na naší hru. My ukolíbáni začátkem zápasu a dostatkem času velmi málo ohrožovali branku soupeře. Naopak byl to Ajax, který občas zahrozil z rychlého protiútoku po naší ztrátě. A přesně tak dal soupeř ve 14. minutě první gol. Trochu se štěstím na 3krát dotlačil míč za výborného Brože.

V druhé půli jsme pokračovali  v dobívání brány soupeře a srovnali na 1:1 golem Kačera. Také jsme nastupovali s cílem více střílet. To se nám částečně dařilo a vypracovali jsme si příležitosti. Soupeř opět hrozil z brejků a výhozů na dobře hrajícího Jirků, který pokryje balon a nebezpečně zakončuje. Takto skoroval, když oběhl našeho obránce a se štěstím prostřelil z úhlu brankaře Brože. Do té doby to byl spíše ojedinělý pokus. Reagovali jsem zvýšenou aktivitou a střelbou ze střední vzdálenosti. To se podařilo ve 20. minutě Sedlákovi, který poměrně z úhlu a od lajny přes přední tyč, prostřelil brankaře Ajaxu. 2:2. V závěru zápasu se obě mužstva pokusily strhnout vedení na svou stranu a musíme přiznat, že po našem chybném střídání, byl ke golu blíže Ajax. Jednu šanci zlikvidoval Brož, druhou vypíchnutím míče Primas.
Soupeř se trochu zbytečně dožadoval penalty, která by snad mohla být jen na Žižkově v časech legendárního Ivánka. Rozhodčí pískali dobře, případné chyby nebyli záměrné a byli oboustranné. Zápas se hrál slušně, bez zbytečných faulů, excesů a obě mužstva přispěli ke slušné kvalitě zápasu.                      

sestava - nominace VFCBrož/ Král, Kačer, Švec, Primas, Rybák Rob.
 / Petřík l., Čech., Sedlák, Rybák Rich
branky/asistence:Kačer, Sedlák
průběh zápasu:1:0, 1:1, 2:1, 2:2
žluté karty:-
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Kromka

10.1.2009
- 19 h
 Dražice FC - Virtual FC 
7. kolo
konečný stav/poločas:

4:7 /1:2

průběh zápasu:

 

 

BOJOVNÝ SOUPEŘ ... 

   V sedmém kole jsme nastoupili proti poslednímu teamu tabulky. Ale jednoduchý zápas to rozhodně nebyl. Ovlivněni ofenzivní hrou jsme v úvodu zápasu bezhlavě utočili a zapomínali bránit a tak když jsme nechali za obranou samotného dražického útočníka, prohrávali jsme 1:0. Zlepšili jsme obranu, brzy vyrovnali a do poločasu ještě zvýšili na 2:1. Oba dva teamy kopali dlouhou penaltu za fauly. Domácí na rozdíl od nás neproměnili.
Ve druhém poločase jsme přidávali branky a zápas jsme nakonec dovedli k zasloužené výhře.                      

sestava - nominace VFCRybák Rich./ Král, Kačer, Švec, Primas, Rybák Rob.
 / Petřík l., Čech., Sedlák, Chotovinský
branky/asistence:Chotovinský 4x, Sedlák 2x, Švec 1x
průběh zápasu:1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6, 3:7, 4:7
žluté karty:Chotovinský
vyloučení:-
rozhodčí:Pinc, Mihálik

21.12.2008
- 19 h
 Virtual FC - Křivánek FC
6. kolo
konečný stav/poločas:

9:0 /5:0

průběh zápasu:

 

 

POHODOVÁ PŘEDVÁNOČNÍ VÝHRA ... 

   V posledním zápase letošního roku jsme na “domácí palubovce“ přivítali borce z teamu FC Křivánek. Vzhledem k tomu, že patnáct minut před začátkem zápasu byl z pracovních důvodů odvolán brankář Mirda Brož, musel do domácí branky nastoupit Richard Rybák. V prvních deseti minutách se nám nedařilo zúročit vypracované šance ke střelení úvodního gólu, přesto jsme neznervózněli a dál trpělivě dobývali bránu soupeře. Chyběl klid a rozhled ve při finální přihrávce. V druhé polovině prvního poločasu náš tlak gradoval a po hezkých kombinacích byl v poločase stav 5:0.
   Díky příznivému skóre jsme si v druhém poločase vyzkoušel hru s powerplay, kdy se na půlící čáru vysunul brankář Rybák. I nadále jsme měli průběh hry pod kontrolou a zvítězili konečným skóre 9:0. Je vidět, že když každý plní v rámci svých možností to, co si před zápasem řekneme, výsledek se dostaví. Krásné Vánoce všem!                       
(rybák richard&co.]

sestava - nominace VFCRybák Rich./ Král, Kačer, Švec, Primas
 / Petřík l., Tomeček., Sedlák, Chotovinský
branky/asistence:16. kačer, 17. tomeček, 18. chotovinský, 23. sedlák, 25. chotovinský,
29. švec, 30. sedlák, 39. král, 40. švec
průběh zápasu:0:0, 9:0
žluté karty:-
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Fiala

14.12.2008
- 18 h
 Naděje FC - Virtual FC
5. kolo
konečný stav/poločas:

2:2 /1:2

průběh zápasu:

 

 

PĚT MINUT JE MÁLO ... 

V neděli jsme se střetli s domácím týmem Naděje z Čekanic. Zápas začal tak, jak jsme si přáli a v páté minutě byl stav 0 : 2 v náš prospěch. Pak jsme ovšem podlehli uspokojení a přenechali aktivitu soupeři. Kvalita naší hry šla výrazně dolů. Naděje nás díky svému důrazu a díky našemu nedůrazu před naším brankovištěm donutili ke vstřelení vlastního gólu. Poločas tak skončil 1 : 2.

Naše snaha o praktikování základních futsalových pravidel hry vydržela pouze první střídání v druhém poločase. Pak jsme přítomným divákům nabídli opět „kvalitní„ a upocenou kopanou. I když jsme měli možnost 2 – 3 šancí na navýšení našeho skóre, nepovedlo se. Špatný pohyb útočníků a zbytečně dlouhé držení míče obránců nevedlo k intenzivnějšímu tlaku a kontrole zápasu. Domácí srovnali ve 40 minutě na 2 : 2 a v samém závěru měli ještě možnost strhnout vítězství na svou stranu – kopali dvě dlouhé penalty, ale ani jednu neproměnili.

Zápas tak skončil remízou a poděkování za výsledek zaslouží výborný brankař Brož! (jako jediný)

Pro nás dobré varování kudy cesta nevede. V tomto zápase jsme si vytvořili zřejmě jeden klubový rekord: 12 kumulovaných faulů za zápas a to je opravdu hodně.                        (rybák richard&co.]

sestava - nominace VFCBrož / Chotovinský, Král, Kačer, Švec
 / Petřík l., Fák,  Rybák Rich., Tomeček., Čech
branky/asistence:2. Rybák Rich., 5. Kačer
průběh zápasu:0:2, 2:2
žluté karty:1:0
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Fiala


7.12.2008
- 19 h
 Virtual FC - Pedros B(A)
4. kolo
konečný stav/poločas:

1:4 /0:1

průběh zápasu:

 

 

KVALITA SE PROSADILA ... 

Ve čtvrtém kole jsme přivítali mužstvo Pedros B(A), které nastoupilo v sestavě ve které zhruba odehraje příští týden zápas druhé ligy proti Benešovu. Částečné změny dozná druhá lajna. Zápas pojali jako přípravu na důležité utkání.

Určitě nikdo od takového zápasu neočekával festival útočného futsalu, alespoň ze strany Virtualu určitě ne. Od začátku jsme začali se soustředěnou obranou a čekali na možné brejky. Soupeři se střelecky a tedy ani gólově nedařilo prosadit. My jsme paradoxně měli v první polovině více příležitostí ke vstřelení branky, než soupeř. Dvakrát postupoval na brankáře Krcha sám Kačer, jednou Sedlák. Bohužel jsme první polovinu zakončili chybou v brankovišti, kdy jsme "vypustili" obranu Brůžka na zadní tyči a ten bez problému vsítil do prázdné brány.

I za nepříznivého stavu jsme do druhé poloviny vstupovali s cílem dobré obrany, ale s rychlejší a přesnější hrou dopředu. Ovšem Pedros vedli a výborně kontrolovali průběh zápasu. Zkušenost a individulální kvalita všech hráčů se odrážela v každém jejich řešení herní situace. Další dva góly Pedros nepadli po nějaké kombinaci a "zatlačení" Virtualu do branky, ale po osobní chybě posledního obránce, kdy v souboji jeden na jednoho ztratil nejdříve Kačer a poté Švec míč a soupeř chyby tvrdě potrestal. V závěru jsme snížili výborně hrajícím Kačerem na 1:3 a chtěli jsme se pokusit ještě snížit. Ovšem Pedros vytáhli na polovinu golmana Krcha a i přes teoretickou přípravu na tuto herní variantu jsme nedokázali soupeře ubránit. Vůbec jsme se nedostali k míči, ale navíc jsme inkasovali další gól od Císaře.

Pedros předvedli kvalitu tím, že perfektně potrestali každou naší chybu a většinu zápasu kontrolovali míč. Virtual předvedl dobře "organizovanou" obranu, která ale v tomto zápase nestačila. Těžký zápas - dobrá příprava na další zápasy.

sestava - nominace VFCBrož / Primas, Král, Kačer, Švec
 / Petřík l., Sedlák D.,  Rybák Rich., Tomeček., Čech
branky/asistence:47. Kačer
průběh zápasu:0:3, 1:3, 1:4
žluté karty:0:0
vyloučení:-
rozhodčí:Pinc, Kromka

 

30.11.2008
- 19 h
 Virtual FC - Hirošima Hadr
3. kolo
konečný stav/poločas:

4:3 /2:0

průběh zápasu:

 

VYROVNANÝ ZÁPAS JSME VYHRÁLI V ZÁVĚRU ... 

Ve 3. kole jsme se utkali s nováčkem Hirošima Hadr. Mladý team složený z výborných fotbalistů a posílený o ligového hráče Viktorie Plzeň - Jakuba Navrátila, se kolo od kola zlepšuje a hlavně "chce hrát futsal" a ne fotbal. Zápas jsme začali s cílem neinkasovat v úvodu gol. To se nám dařilo a ve 2. minutě jsme šli gólem Kačera do vedení. I nadále jsme pozorně bránili a drželi soupeře dále od naší brány. Soupeř dobře kombinoval, ale nedostával se do koncovky, nebo mu při střelbě chyběl klid a více prostoru. Když jsme ve 14. minutě zvýšili Primasem na 2:0, mohli jsme dohrát poločas v klidu.

Druhá půle byla ovšem z naší strany o 50% horší. Minimální pohyb hráčů a špatná hra směrěm dopředu. Hirošima nás dobře napadala po celém prostoru hřiště a my jsme měli problém s rozehrávkou. To se velmi brzo promítlo i do výsledku a soupeř snížil Starým na 2:1. Obraz hry se neměnil a my jsme se jen zřídka dostávali do přečíslení, nebo nadějné střelecké příležitosti, plynoucí z kombinační hry. Snad jen občasný brejk ohrozil branku Hirošimi. A trest za pasivitu a "ospalost" přišel ve 36. minutě kdy Navrátil vyrovnal na 2:2 a ihned ve 37. minutě dokonce Dostál dostal Hirošimu poprvé do vedení! Oba dva goly vzešli z tlaku Hirošimi, ale i chyb našich hráčů. Naštěstí ihned po rozehrání Sedlák vyrovnal a ve 38. minutě se "začínalo" znova. Závěr jsme poměrně zvládli a nezačali "plašit" nebo bezhlavě útočit. Ve 47. minutě se dostal do jasné příležitosti Petřík a na rozdíl od šance předchozí, s ní tentokrát naložil gólově. Poslední dvě minuty jsme už výsledek pohlídali. Zápas byl vyrovnaný, vyhrát mohli obě mužstva, my jsme měli v závěru možná více klidu. Hrálo se férově.

sestava - nominace VFCBrož / Primas, Král, Kačer, Švec
 / Petřík l., Sedlák D.,  Rybák Rich., Chotovinský K., Čech
branky/asistence:3. Kačer, 14. Primas, 37. Sedlák, 47. Petřík
průběh zápasu:2:0, 2:3, 4:3 
žluté karty:0:2
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Fiala

 

 

22.11.2008
- 18 h
 Sparta Club Tábor : Virtual FC
konečný stav/poločas:

3:7 /3:3

průběh zápasu:

 

CENNE VÍTĚZSTVÍ ZE HŘIŠTĚ LÍDRA ...

V druhém kole jsme ve sněhové nadílce a silném větru, vyrazili do Chotovin na hřiště loňského celkového vítěze, Sparta klubu Tábor. Tradičně silný, pohyblivý a mladý team nasadil od počátku zápasu rychlé tempo. My jsme se snažili udržet sparťanské mladíky mimo dostřel našeho „mladíka“ a golmana Mirdy Brože. V 10. minutě jsme se ujali vedení gólem Richarda Rybáka a nebylo to od něj v tomto zápase zdaleka vše. V 17. minutě zvýšil na 2:0 a mohli jsme hrát klidněji. Následně jsme si nechali dát zbytečný gól, kdy náš obránce protestoval u rozhodčího a nechal domácího Širokého skórovat. Opět jsme dokázali zvýšit po pěkné akci Kačerem na 1:3, z pohledu domácích. Do konce poločasu chybělo 2:30 minuty, když jsme na brankovišti „zapoměli“ na Širokého a ten se opět nespletl a snížil na 2:3. A co se zdálo nemožné, se stalo v závěru poločasu. Zbytečně jsme v zápalu zápasu v roku u soupeřovy branky faulovali a protože to byl šestý faul, opět Široký vyrovnal na 3:3. z dlouhé penalty.

Druhá půlka začala stejně jako první – aktivní Rybák dvěma goly v rozmezí dvou minut, zařídil vedení 3:5. V této fázi jsme hráli již bez zbytečných chyb, dobře jsme pokrývali soupeře a nenechali ho „zbytečně“ střílet na naší branku. Když už se Sparta do šance dostala, zachranil nás několikrát skvělý Brož. Soupeř si několik příležitostí vytvořil, ale ztroskotal právě na našem brankaři. Deset minut před koncem zápasu si Sparta vytvořila zhruba minutový drtivý tlak a zatlačila nás až na hranici brankoviště. Ihned v prvním přerušení hry jsme si vzali time-out a přerušili tlak soupeře. V následujících minutách jsme úspěšně dokázali udržet míč na polovině soupeře a několikrát opakovat serii rohů a autů. V závěru jsme zápas kontrolovali a dokázali ještě zvýšit dvěma góly na konečných 3:7 v náš prospěch. Množství dalších šancí zůstalo nevyužito a některému hráči by tam v sobotu nespadlo nic, ani kdyby svázali brankaře a k brance přistavili svodidla. Dobrej zápas - pochvala všem.

sestava - nominace VFCBrož / Toncar, Král, Kačer, Švec
 / Petřík l., Sedlák D.,  Rybák Rich., Chotovinský K., Čech
branky/asistence:10./17./28./29. rybák rich., 23. Kačer, 42. Švec, 50. Sedlák
průběh zápasu:0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:7
žluté karty:0:0
vyloučení:-
rozhodčí:Pinc, Kromka


16.11.2008
- 19 h
 Virtual FC - Ajax Sojčák
konečný stav/poločas:

5:3 /3:1

průběh zápasu:

 

ÚVODNÍ ZÁPAS ROZHODLO POSLEDNÍCH PĚT MINUT ...

V úvodním zápase jsme se utkali z ambiciózním teamem Ajax Sojčák. Soupeř nastoupil sebevědomě a od samého začátku bylo jasné, že „přijel“ na házenou bodovat. Ve předu měl výborně hrající Jirků a Matějku, kteří mají výborné krytí míče a zásobují spoluhráče míči na střelu z druhé vlny.

Poměrně brzy jsme se v zápase ujali vedení gólem Švece ze 4. minuty. Soupeř brzy srovnal po střele Jirků. V této fázi se hra přelévala od brány k bráně a žádný z teamu neměl trvalou, nebo drtivou převahu. Soupeř se tlačil dopředu, ale my jsme byli před bránou nebezpečnější. To jsme potvrdili po rozehraném rohu v 15. minutě a v 25. minutě po golu Primase. Tímto výsledkem skončil první poločas.
Do druhého poločasu jsme nic neměnili a soupeř poměrně neúspěšně dobýval naší bránu. Poměrně v klidu jsme zápas kontrolovali. Ovšem po nabídnutém snížení chybou brankaře, jsme soupeře posadili na koně a výsledkem jeho tlaku bylo vyrovnání zápasu na 3:3. A začínalo se znova. Ve 45. minutě si soupeř vzal time-out a očekávali jsme drtivý tlak. Paradoxně ale pomohl spíše nám a dvěma góly, třemi tyčemi a dalšími čtyřmi jasnými šancemi, jsme dovedli zápas do vítězného konce. V samém závěru ještě soupeř kopal krátkou penaltu za faul Brože – po kterém se strhla bouřlivější debata, která pokračovala po jejím neproměnění a trochu nevhodném gestu našeho golmana k soupeři. Nakonec se vše zklidnilo a odchod do šaten proběhl v klidu. Soupeř se cítil poškozen rozhodčími, ale celkem zbytečně. Pokud chybovali, tak na obě strany a ne záměrně. Z našeho týmu pochválím všechny a poděkuji „novým – mladým – perspektivním“ :).

sestava - nominace VFCBrož / Rybák Ro., Král, Kačer, Primas, Švec
 / Petřík l., Sedlák D.,  Rybák Rich., Fák J.
branky/asistence:4. švec, 15. petřík, 25. primas, 47. švec, 48. rybák rich.
žluté karty:0:1
vyloučení:-
rozhodčí:Křížovský, Fiala